Psaní jako hledání s Janem Gogolou mladším

jgKaždé filmové dílo existuje nejdřív jako slovo, ať už na papíře nebo v hlavě autora. Na START FILMu proto myslíme i na vás všechny, kteří chcete nahlédnout pod pokličku procesu psaní nejen filmového scénáře, ale třeba i filmové povídky, námětu, dialogu nebo reportáže. Festivalový workshop tvůrčího psaní letos povede oceňovaný dramaturg, scenárista, režisér, pedagog FAMU a dlouhodobý spolupracovník České televize Jan Gogola mladší.

Setkání to bude velmi vzácné. Jan Gogola mladší se totiž podílel nadenik babicky nemcove nejvýznamnějších českých dokumentech poslední doby – na filmech Heleny Třeštíkové jako Strnadovi, Zkáza krásou (letos nominovaný na Českého lva), Mallory, který loni získal Českého lva za nejlepší dokument a byl také nejlepším dokumentárním filmem na festivalu v Karlových Varech v roce 2015. Spolupracoval i na dalších filmech Heleny Třeštíkové Katka a René. Jako dramaturg pracoval na úspěšných českých dokumentech jako Nebezpečný svět Rajka Dolečka (nejlepší debut na MFDF Ji.hlava, 2015) nebo Češi proti Čechům (nejlepší dokument na MFDF Ji.hlava, 2015). Dohromady se za svoji kariéru podílel na přibližně 200 filmech, mezi nimi najdeme i 66 sezón Petera Kerekese, Český sen Víta Klusáka a Filipa Remundy, Díra v hlavě Roberta Kirchhoffa a mnoha dalších.

cesky senProč, co a jak psát? Tak by se dalo shrnout téma čtyřdenního workshopu, ve kterém se společně ponoříte do tajů tvůrčího psaní – objevíte psaní jako setkání, formování i psaní jako vlastní akt tvorby. Na své texty však nebudete tak docela sami. O svých nápadech budete diskutovat se svými kolegy z workshopu, vlastní výtvory pak představíte při autorském čtení veřejnosti. Čekají vás ale i setkání jen mezi čtyřma očima – mezi vámi jako autory filmových textů a Janem Gogolou jako vaším kolegou, dramaturgem a rovnocenným partnerem. Přesně jak to chodí mezi filmovými profesionály.

Máte-li zájem, na nic nečekejte – workshop je omezen na maximální počet deseti účastníků, kterým s předstihem pošleme přesnější instrukce přímo od Jana Gogoly. Informace k akreditaci najdete pod tímto odkazem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *