Natoč dokument a ukaž světu, co si myslíš!

kratochvilBaví tě hrát si se skutečným a vytvářet příběhy založené na reálném dění? Vyprávíš rád/a svým blízkým a kamarádům o tom, co jsi zažil/a nebo denně zažíváš? Natoč to! Na START FILMu budeš mít jedinečnou možnost vytvořit vlastní dokumentární dílo pod vedením dvojice mladých talentovaných dokumentaristů Jaroslava Kratochvíla a Zdeňka Chaloupky.

Oba vystudovali dokumentární tvorbu na FAMU a jejich filmy byly uvedeny na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, ale i na zahraničních festivalech. Jarda Kratochvíl se výrazně zapsal do dokumentárního povědomí filmem Lovu zdar!, ve kterém vypráví o fenoménu sportovního lovu a kterým vyvolal spoustu žhavých diskuzí.

Zajímá tě, jak se točí filmy o válce? Na to ti nejlépe odpoví právě Zdeněk Chaloupka, ukazte mi valkukterý ukončil FAMU válečnou road movie Ukažte mi válku. Film vypráví o tzv. fixerech, kteří válečným novinářům radí, jak získat ty nejšťavnatější záběry z války na východní Ukrajině. Zdeněk se zajímá i o reportážní fotografii a stál u vzniku pražské Amnesty International.

Pokud chceš zjistit, jaké filmy vznikají pod vedením této sehrané dvojice, koukni na stránky projektu My Street Films, který nám pomohl s organizací této dokumentární dílny. Najdeš tam i filmy z workshopu v Plzni – Jak zní vesmír nebo Z ničeho nic. Přihlas se do dokumentárního workshopu a ukaž svůj film světu! Na přihlášku čekáme do 30. června.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *