Seznamte se s prezidentem festivalu START FILM, kterým je Jiří Mádl

snowboardaciI filmové festivaly mívají prezidenty. A tak třeba jako v Karlových Varech mají Jiřího Bartošku, i my už se můžeme pochlubit svým prezidentem. Shodou okolností je to taky Jirka a všichni ho velmi dobře znáte, protože patří k nejtalentovanějším a nejoblíbenějším hercům mladé generace. Na filmovém plátně se poprvé objevil v roce 2004 ve snímku Snowboarďáci, který se stal velkým diváckým hitem a z dosud neznámého studenta českobudějovického gymnázia udělal hvězdu.

Jiřího Mádla určitě není třeba zdlouhavě představovat. K filmu má blízko nejen jako herec, ale i jako nadějný režisér. Za svůj celovečerní debut, svěží rodinnou komedii Pojedeme k moři, získal v roce 2014 ocenění pro objev roku na Cenách české filmové kritiky a také nominace za nejlepší režii a nejlepší scénář. Ve stejných kategoriích byl ostatně nominován i na České lvy. Aktuálně Jiří chystá svůj druhý celovečerní film Na střeše, ale o tom vám více poví právě na START FILMu.

jiri madlNovopečený pan prezident dorazí do Bystřice hned 5. srpna, aby slavnostně odstartoval druhý ročník festivalu spolu s režisérem Jiřím Strachem, jehož film Anděl Páně 2 bude letošní START FILM zahajovat. Hned druhý den se Jiří Mádl setká se všemi účastníky workshopů hrané tvorby, kterým kromě filmu Pojedeme k moři exkluzivně představí i svoji studentskou tvorbu. O dalších festivalových aktivitách našeho pana prezidenta vás budeme informovat. Zatím se můžete podívat na jeho pozvánku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *