Boris Masník a taje filmových triků na START FILMu

masnikTěžce na cvičišti, lehce na bojišti. Tohle známé přísloví platí i ve filmovém průmyslu. Proto se letos ve workshopech zaměříme také na přípravy velkého natáčení. S Kurtem van der Baschem si rozkreslíme důležitou sekvenci vznikajícího filmu a s dalším hostem letošního START FILMu Borisem Masníkem na tuto etapu příprav rovnou navážeme.

Po velkém úspěchu jeho loňské přednášky na našem festivalu se Boris Masník letos vrací s rozsáhleji pojatým workshopem. Jeden z předních českých trikových výtvarníků a supervizorů digitálních efektů provede účastníky svého workshopu tajemstvím produkční a výtvarné přípravy filmu. Věděli jste, co všechno se dá vyčíst ze storyboardu? Že natočením scény na zeleném pozadí triková práce teprve začíná?

perfumeBoris Masník patří ve svém oboru mezi opravdovou špičku. Dlouhodobě spolupracuje s UPP, nejvýznamnější trikovou a postprodukční společností v Česku, která se podílí i na hollywoodských produkcích natáčených u nás. Na Masníkově kontě najdete velké filmy jako oscarového Kolju (1996), proslulý thriller Parfém: Příběh vraha (2006), českými lvy ověnčený Hořící keř (2013) nebo i loutkový film Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny (2009). Věnuje se také pohádkám jako Princezna ze mlejna (1994) nebo Z pekla štěstí (1999).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *