Nejlepší studentské filmy na STARTu aneb o co soutěžíme?

osSobota je den D! Právě do soboty 15. července totiž můžete přihlašovat své filmy do soutěže START FILMu o nejlepší studentské počiny uplynulého roku. Soutěž běží už více než dva měsíce a za tu dobu se nám sešla vskutku úctyhodná kolekce z českých i slovenských škol. Pořád ale máte čas posílat své animované, hrané nebo dokumentární snímky a pokusit se obstát v těžké konkurenci.

Všechny filmy, které se ocitnou v soutěžním výběru, odpromítáme během festivalu a budou mít i velkou šanci na výhru. Ty nejlepší z nich zvolí stejně jako loni lektoři workshopů START FILMu a vítěze pak slavnostně vyhlásíme v rámci zakončovacího festivalového večera 10. srpna.

A o co že soutěžíme? Žádný vítěz se samozřejmě neobejde bez památeční festivalové plakety. Město Bystřice nad Pernštejnem obdaruje vítěze věcnými cenami, které všichni filmaři ve své výbavě nepochybně ocení – mohou získat tablety, střihové programy, stativy, externí paměťová zařízení nebo vybavení na záznam zvuku.

Protože chceme, aby naši vítězové byli filmově znalí, dostanou i předplatné od dvou prestižních domácích filmových časopisů – Cinepuru a Iluminace. K tomu získají také tříměsíční předplatné od internetového portálu DAFilms, díky kterému budou moci z pohodlí svých domovů sledovat české i zahraniční dokumenty, kdykoli se jim zachce.

A protože chceme, aby naši vítězové sledovali kvalitní filmy, několik předních českých festivalů jim zdarma věnuje akreditace, aby se mohli vydat vstříc festivalovým zážitkům na Ji.hlavu, Noir Film Festival, Jeden svět, Brněnskou šestnáctku nebo PAF Olomouc.

Všem, kteří věnovali ceny do soutěže, děkujeme a hlavně se těšíme na vaše filmy. Více o způsobu přihlašování najdete pod tímto odkazem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *