Dobré rady nad zlato. Konzultace s kreativním producentem Dušanem Mulíčkem

dusan mVšichni dobře víme, že film je kolektivním dílem a není to pouze režisér, kdo má vliv na jeho výslednou podobu. Významná tvůrčí rozhodnutí činí často také kameraman, střihač nebo dramaturg a v neposlední řadě i producent. Bez něj by film vznikal jen velmi těžko, a tak režiséři musejí se svými producenty co nejlépe vycházet a umět si prosadit své vlastní vize.

Tuto důležitou schopnost si natrénují účastníci workshopů hrané a dokumentární tvorby s jedním z našich nejvýraznějších současných kreativních producentů. Ve středu 9. srpna totiž do Bystřice přijede Dušan Mulíček, který s mladými filmaři stráví celé dopoledne. Na prostoru tří hodin budou jednotlivé týmy prezentovat svá již dokončená nebo rozpracovaná díla. Dušan Mulíček jim nabídne cenné připomínky a další náměty, které by mohly výsledku prospět.

zlata mladezS přítomnými bude také diskutovat o tom, jak by se jejich dílu asi dařilo ve vysílání České televize. Sám dlouhodobě působí jako dramaturg brněnského televizního studia, kde několik let spolupracoval s další významnou producentkou Kamilou Zlatuškovou, jež se věnovala především novým formátům a dokumentům. Od loňského roku vede Mulíček vlastní tvůrčí skupinu zaměřenou právě na nové formáty. Dramaturgicky se podílel na filmech jako Svět podle Daliborka (2017), Koza (2017) nebo Počátky (2013). Jako scenárista se uplatnil třeba na populárním projektu Zlatá mládež (2015). Jaké talenty asi objeví na letošním START FILMu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *