Po roce opět na místě činu. Zahájení START FILMu na zeleném koberci

2V sobotu jsme zahájili druhý ročník START FILMu. Už od čtvrtka probíhaly v Bystřici intenzivní přípravy a právě v sobotní poledne vyvrcholily spuštěním akreditace a prvními workshopy a přednáškami.

Krátce po poledni se účastníci workshopu storyboardingu seznamovali se základy tohoto oboru. Pod vedením Kurta van der Basche začali plnit první z úkolů a dostali také zadání pro druhý den workshopu.

4Odpoledne se konala přednáška ředitele brněnského studia České televize Jana Součka. Zúčastnění se dozvěděli o rozdílech mezi státní a veřejnoprávní televizí. Jan Souček se mimo jiné zmínil i o producentském dnu v brněnské České televizi a představil studentům možnost spolupráce s Českou televizí. Velký zájem vzbudily především informace o měření sledovanosti. Účastníci přednášky se aktivně zapojovali do diskuze, kladli podnětné otázky a byli otevření novým poznatkům.

Oficiální slavnostní zahájení začalo na zeleném koberci před Kulturním domem, kam hosty přivezli naleštění veteráni. V sále pak následovaly uvítací proslovy hostů i pořadatelů festivalu – Josefa Čadíka, starosty Bystřice nad Pernštejnem Karla Pačisky, ředitele START FILMu Lukáše Skupy, ředitele brněnského studia České televize Jana Součka a nakonec i čestného prezidenta festivalu Jiřího Mádla.

26Po zahájení projekce filmu Anděl Páně 2 se hosté historickými „tatrovkami“ přesouvali na druhou část zahajovacího večera na Masarykově náměstí, určeného tentokrát pro širokou veřejnost. Promítání se zúčastnil i režisér Jiří Strach, který osobně uvedl projekci svého úspěšného filmu. Zbytek večera si lidé užívali chladnou noc po horkém dni, kterou jim zpříjemnila vytvářející se atmosféra festivalu. Fotografie si můžete prohlédnout na našem facebooku.

Adéla Šperková, Nikola Tauvinklová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *