Na STARTu vznikají horory i dokument „o ženách od žen“

2Horké dny vystřídal v neděli déšť a nižší teploty. To ovšem nezabránilo účastníkům workshopů, aby tvořili a učili se novým věcem.

Po dopolední uzavřené projekci filmu Pojedeme k moři se studenti zapojili do diskuze s Jiřím Mádlem a dozvěděli se mnohé zajímavosti o Jirkovi jakožto režisérovi, o jeho nápadech a o poznatcích ze studií v Americe.

Dále pokračoval workshop Kurta van der Basche, jehož účastníci pečlivě vytvářeli svoje storyboardy. Navíc se učili efektivnímu využití času při vlastní tvorbě, což se jim evidentně podařilo zvládnout – v závěru workshopu totiž zdobilo místnost přes 30 hotových storyboardů.

Na prvním setkání hororového workshopu s Andym Fehu se všichni seznámili s několika typickými hororovými postavami a jejich charakteristikami. Dozvěděli se mimo jiné základní informace o hororovém žánru a viděli ukázky z významných děl. Na workshopu panovala přátelská atmosféra a necháme se překvapit, jak se odrazí ve výsledných filmech obou studentských štábů.

Workshop věnovaný reklamě odstartoval odpoledne i Martin Bezouška, který se na STARTu jako lektor objevil už vloni. Účastníci společnými silami vytvářeli různé reklamy na daná témata. Workshop hrané tvorby zahájil také režisér Jiří Svoboda. Mluvil o svých zkušenostech ze života a studií a také o dodržování a porušování pravidel při tvorbě filmu. Obsáhle přitom odpovídal na otázky přítomných studentů.

Účastnice dokumentárního workshopu se pod vedením Jaroslava Kratochvíla a Zdeňka Chaloupky rozhodly pro natočení dokumentu, který se s ohledem na čistě dámské složení filmového štábu přímo nabízel. Jak řekl Jaroslav Kratochvíl – půjde o „dokument o ženách od žen“. Na Masarykově náměstí tak mladé filmařky hledaly aktérky pro svůj vznikající počin.

17Jaroslav Kratochvíl pak večer divákům osobně představil svůj dokument na téma myslivosti Lovu zdar!, po němž následovala první projekce soutěžních studentských filmů. Večer se na Masarykově náměstí tentokrát pro veřejnost promítal film Jiřího Mádla Pojedeme k moři. Těší nás, že ani nevlídné počasí neodradilo diváky od návštěvy venkovního kina. Fotogalerii z celého nedělního dne najdete tady.

Adéla Šperková, Nikola Tauvinklová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *