Kam dál? Aneb FAMU vs. FAMO vs. UTB vs. „filmová věda“

famu1První těžkou životní volbu už máte všichni za sebou, ta druhá z mnoha dalších na vás ještě čeká. Jakou vysokou školu si vybrat po maturitě? Abyste se dopracovali ke správnému a pro vás nejvýhodnějšímu rozhodnutí, je dobré zvážit všechna pro a proti. K tomu ale potřebujete vědět, co která škola nabízí – jaký je rozdíl mezi FAMUFAMO a UTB? A co z vás bude, když půjdete studovat tzv. filmovou vědu?

Můžete se sice účastnit každoročního veletrhu vysokých škol Gaudeamus, ale velice jednoduše se zde setkáte s pořekadlem: „Když ptáčka lapají, hezky mu zpívají“. Na START FILMu jsme pro vás připravili něco úplně jiného. Poslední den festivalu, ve čtvrtek 10. srpna, se do Bystřice sjedou současní studenti či čerství absolventi všech českých vysokých filmových škol, aby si s účastníky START FILMu neformálně popovídali o svých studiích. O tom, co jim jejich škola dala a co naopak vzala. Co bylo jinak, než si představovali. Rozhodli by se stejně, kdyby věděli, jak přesně studium na jejich škole probíhá?

zlinTěšit se můžete na dvojici studentů produkce z FAMU Pavlu Klimešovou, která se podílela například na novém filmu Petry Nesvačilové Zákon Helena, a na Honzu Syručka, který spolupracuje s Dužanem Duongem na dokumentu Bo Hai. Pozvali jsme i Matěje Balcara z FAMO, který nyní působí jako divadelní režisér, a Jiřího Mynaříka, který vystudoval zlínskou UTB, kde momentálně vyučuje. Diskutovat přijede také Barbora Černá, která dokončuje studium magisterského oboru Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury a zároveň působí jako programová ředitelka Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež JUNIORFEST v Plzeňském kraji.

Všichni účastníci besedy budou připraveni zodpovědět vaše otázky (nejen) ohledně studia filmu na vysokých školách. Nemusíte se bát, nebude tu žádný z klasických učitelů – tentokrát se spíš dozvíte, jak to vidí studenti. Většina hostů z této zajímavé sestavy (více se o nich dočtete přímo v sekci HOSTÉ) se navíc zúčastní i zítřejšího večerního vyhlašování nejlepších studentských filmů. Nenechte si to ujít!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *