Středa na START FILMu s dvojnásobnou návštěvou z České televize

DSC_0593Středa byla posledním „workshopovým dnem“ START FILMu. Studentská díla pomalu získávala svoji tvář a jejich poslední úpravy byly v plném proudu. Zároveň však návštěvníky čekalo několik mimořádných akcí provázaných (nejen) s jejich workshopy.

Účastníci dílen hrané a dokumentární tvorby měli dopoledne možnost setkat se s kreativním producentem brněnského studia České televize Dušanem Mulíčkem. Ten zhlédl jejich zatím nedokončené krátké filmy a případně jim navrhl možné alternativy, jak snímky upravit nebo pozměnit. Kromě Dušana Mulíčka se s účastníky pustila do konverzace i jeho spolupracovnice Kateřina Šardická, která studentům mimo jiné odpověděla na zvídavou otázku, jak se dostat do České televize. „Nenápadně,“ podotkla prostě a jednoduše.

IMG_1465V odpoledních hodinách přijel na festival štáb České televize. V sále Kulturního domu uspořádal pro veřejnost názornou ukázku práce s profesionální televizní technikou. Zúčastnění si například mohli osobně vyzkoušet práci kameramanů. Snímání kamery se současně promítalo na obrazovce, takže „dočasní filmaři“ měli příležitost své záběry pečlivě kontrolovat.

Všechny workshopy postupně směřovaly ke svému konci. Zda to bude konec úspěšný, posoudíme až po zítřejší prezentaci všech výtvorů, které vznikly v průběhu festivalu. Nálada byla každopádně výborná a pokud někdo našel chvilku času, odskočil si do naší festivalové kavárny Café In time třeba na speciální festivalový koktejl. Navečer se pak festivalovým areálem už jen rozléhaly zvuky z připravovaných hororů, na nichž tvůrci stále intenzivně pracovali a konzultovali je s Andym Fehu.

DSC07167Večerní festivalové projekce odstartovaly hned dva bloky studentských filmů uváděné v Kulturním domě. Svou návštěvou diváky i organizátory mile potěšil jeden z režisérů soutěžních filmů Patrik Trachtulec, který do Bystřice dorazil dokonce i s hlavním aktérem svého dokumentárního snímku Trenér. Později začal na náměstí film Andyho Fehu Nenasytná Tiffany s osobním úvodem režiséra. Zbývá už jen jediný poslední den a jsme více než netrpěliví, jak to všechno dopadne.

Adéla Šperková, Nikola Tauvinklová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *