Druhý ročník START FILMu překonal ten první

Nebudeme vůbec přehánět, když přiznáme, že druhý ročník START FILMu po všech stranách překonal ten první. A to nejen počtem zájemců, kteří do Bystřice přijeli za filmem. Na festival se podruhé sjelo více než 70 akreditovaných účastníků, což byl oproti předchozímu ročníku nárůst skoro o 50%.

Rozšíření se dočkala i nabídka workshopů, kterých se uskutečnilo celkem 7 a vzešly z nich hned 4 krátké filmy (můžete je zhlédnout na našem YouTube kanálu). V programu samozřejmě nechyběly ani projekce soutěžních studentských filmů a každodenní večerní promítání v letním kině na Masarykově náměstí.

Žádný festival se neobejde bez zajímavých osobností, a tak kromě lektorů workshopů zavítalo na START také několik dalších mimořádných hostů, například režisér pohádky Anděl Páně 2 Jiří Strach, herec Jiří Mádl, kreativní producent České televize Dušan Mulíček nebo zástupci domácích vysokých filmových škol. S většinou hostů pořizoval rozhovory náš festivalový štáb, které jsou k vidění zde.

V soutěži studentské tvorby uspělo hned několik pozoruhodných snímků. Ze 105 přihlášených titulů z Česka i Slovenska jich bylo do soutěžního výběru zařazeno 43 a hlavní cenu nebo zvláštní ocenění si odneslo hned 7 z nich. Absolutním vítězem, který získal cenu nejvyšší – zájezd do Paříže –, se stal David Bumbálek se snímkem Do hrobu. Kompletní přehled vítězů si můžete připomenout zde.

Dost už ale bylo ohlížení do minulosti. Těšíme se, co nám přinese třetí ročník START FILMu, který proběhne v Bystřici nad Pernštejnem od 4. do 10. srpna 2018. Do té doby nás čeká ještě spousta novinek a překvapení. Sledujte proto náš web a facebook. Vpravo hned vedle tohoto příspěvku se také můžete přihlásit k odběru průběžných festivalových novinek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *