START FILM FEST potřetí: „Taky to vidíš jinak?“

Jsme rádi, že vám konečně můžeme představit vizuál třetího ročníku START FILMu. Z plakátů, akreditací a dokonce i z chystaného spotu na vás letos vykoukne nespočet lidských očí. Nikoli náhodou. Oko je symbolem, které k filmu z mnoha důvodů neodmyslitelně patří od samých počátků.

Očí jsou miliony, ale ne všechny se opravdu umějí dívat. Bez originálního pohledu nevznikne dílo, které zaujme ostatní nebo je dokonce donutí k tomu, aby změnili svůj pohled. Právě proto provází letošní ročník důrazná otázka „TAKY TO VIDÍŠ JINAK?“ V době, kdy na nás pohyblivé obrazy útočí ze všech stran, je důležité nepodlehnout většinovým trendům a povrchnímu vnímání. Čím dál důležitější je naopak schopnost vydělit se svým pohledem od okolního průměru a chápat věci do hloubky.

Proto se v letošním programu START FILMu zaměříme na takové oblasti tvorby, které v nabídce jiných festivalů nenajdete a které naše účastníky podnítí ke svěžím a netradičním pohledům (nejen) na umění filmu. Více se dozvíte brzy, ale už teď si rezervujte termín od 4. do 10. srpna – akreditace na třetí ročník START FILMu spustíme co nevidět.

Autorem vizuálního konceptu třetího ročníku je stejně jako v předešlých ročnících festivalu Jaroslav Seneboy Beneš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *