Workshop produkce: Jak vznikají velkofilmy?

Sedíte v kině, začíná nejočekávanější americký trhák sezóny a hle! První jméno, které se na plátně objeví, je jméno producenta. I když v následujících minutách tuhle osobu vůbec nespatříte, přesto kromě svých peněz zanechal na filmu spoustu energie a vlastní práce. Co ale všechno dělal?

V Bystřici nad Pernštejnem vás letos zavedeme do tajů filmové produkce. Na otázku, co všechno je třeba udělat, aby váš film vznikl, vám odpoví uznávaný český producent Ondřej Beránek. Ten mimo jiné produkoval dokument nominovaný na Českého lva 2015 Filmový dobrodruh Karel Zeman a vybudoval oblíbené muzeum tvorby Karla Zemana v Praze. Navíc brzy plánuje proměnit jeden z barrandovských kopců v jurský park a na podzim do kin uvede s napětím očekávanou pohádku Čertí brko s Janem Cinou v hlavní roli.

Ondřej účastníky workshopu naučí, jak plánovat vlastní práci, jak se nejlépe připravit na natáčení, jak dotáhnout scénář do konce a přetavit jej v pohyblivý obraz, představí vám také základy festivalových strategií. Navíc vás během workshopu seznámí se svými kolegy z řad dramaturgů, odborníků na filmový marketing, crowdfunding nebo dokonce jógu. Každý den se tak seznámíte s něčím nebo někým novým.

POZOR! Hlavní náplní workshopu produkce bude rozvíjení právě vašich filmových myšlenek a projektů (třeba maturitního nebo klauzurního filmu). Proto prosíme, abyste nám zaslali kratičký popis projektu, na kterém byste s Ondřejem chtěli pracovat – může jít o námět filmový, divadelní nebo i první myšlenku nějaké kulturní události, zkrátka cokoli, k čemu je potřeba profese producenta. Uvítáme i obrazové podklady či filmové ukázky. Podklady od vás budeme chtít nejpozději do 20. července.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *