Film ART aneb workshop hrané tvorby s Václavem Kadrnkou

Někteří diváci si potrpí na zběsilou akci, speciální efekty, rychlý střih a velká dramata. Jiní zase raději v klidu usednou a kochají se krásou a hloubkou filmových obrazů a také nad myšlenkami, ke kterým je tyto obrazy provokují. A nebudeme si nic nalhávat – těch prvních je daleko víc než těch druhých. Není to ale škoda?

Je to veliká škoda! I proto se nad třetím ročníkem START FILMu vznáší otázka „Taky to vidíš jinak?“ Režisér Václav Kadrnka, který povede letošní workshop hrané tvorby, je mezi českými filmaři právě tím, který se úspěšně pokouší o jiné vidění. Dokládají to oba jeho celovečerní filmy, které sklidily nadšené ohlasy kritiků a pronikly do programů významných mezinárodních festivalů.

Ve svém prvním filmu Osmdesát dopisů, který měl světovou premiéru na MFF v Berlíně, citlivě ztvárnil osobní prožitek násilně zpřetrhaných rodinných vazeb v časech komunismu. S druhým celovečerním filmem Křižáček vyhrál Křišťálový glóbus na loňském MFF v Karlových Varech nebo Cenu filmové kritiky za nejlepší režii. Můžeme rovnou prozradit, že tuto minimalisticky pojatou historickou road movie s Karlem Rodenem v hlavní roli představí režisér osobně divákům také v Bystřici.

Pokud se jako filmaři nebojíte uměleckých výzev a nesmíříte se jen s průměrem a mainstreamem, nečekejte na nic a už vyplňujte přihlášku. Příležitost vyzkoušet si práci s jedním z největších talentů současného českého filmu se nenaskytne jen tak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *