Dinosauři a R2D2 – workshop storyboardingu s Kurtem van der Baschem

Loni se na Start Filmu nemluvilo o nikom jiném tak horlivě, jako o jednom z nejprestižnějších storyboardartistů ve Střední Evropě – o Kurtovi van der Baschovi. A to jsme nemohli nechat jen tak! Díky nadšeným ohlasům jsme se rozhodli letos znovu pozvat tohoto sympatického umělce a zopakovat workshop storyboardingu. A co je u Kurta po roce nového?

V prosinci světová kina zboural další díl Star Wars: Poslední z Jediů, na kterém se Kurt podílel jako storyboardartist a už za pár dní bude mít svoji premiéru Jurský svět: Zánik říše, kterému Kurt věnoval víc jak půl roku, kdy kreslil každého jednotlivého dinosaura, jenž se ve filmu objeví. „Jsem odborník na dinosaury,“ komentuje Kurt tuto zkušenost. Přestože se narodil v Kanadě, polovinu života strávil v Česku a na začátku letošního roku získal české občanství.

V oblasti filmu začínal koncem devadesátých let a v současnosti patří mezi často vyhledávané výtvarné umělce, kteří svými kresbami pomáhají i holywoodským režisérům a scenáristům ztvárnit anebo dotvořit jejich představy o budoucí vizuální podobě díla. Kurt pracoval na mnoha evropských i amerických filmech, seriálech, videích či reklamách a ve svém oboru je již skutečnou celebritou. Filmy jako Star Wars: Síla se probouzí a Poslední z JediůAtlas mrakůIluzionista nebo Assassin’s Creed by bez jeho přispění nevypadaly tak, jak je známe z kin.

V současnosti pracuje na německém seriálu Babylon Berlin. Přesto si v létě udělá čas na návštěvu START FILMu, aby vás na svém workshopu přesvědčil, že storyboard nejsou jen narychlo předkreslené scény, ale že jde o opravdové umění, které se neobejde bez fantazie. Více se o tvorbě Kurta van der Basche můžete dozvědět na jeho oficiálním webu. Níže se můžete podívat na rozhovor, který vznikl během Kurtovy loňské návštěvy START FILMu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *