Objevování hranic dokumentární tvorby

Baví tě hrát si se skutečným a vytvářet příběhy založené na reálném dění? Chceš něčím změnit sám sebe, své okolí nebo i celý svět? Jen do toho! Na START FILMu budeš mít jedinečnou možnost vytvořit vlastní dokumentární dílo pod vedením dvojice mladých dokumentaristek Apoleny Rychlíkové a Terezy Reichové.

První z nich vyhrála Cenu české filmové kritiky a také českou soutěž na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava s filmem Hranice práce. Bezesporu jeden z nejlepších domácích dokumentů loňského roku byl natáčen skrytou kamerou na místech, kde pracují lidé za nejnižší možné platy v Česku.

Tereza Reichová čeří stojaté vody českého zdravotnictví kontroverzním snímkem Epidemie svobody. Hledá v něm odpověď na otázku, zda děti povinně očkovat, či neočkovat. Obě lektorky vystudovaly dokumentární tvorbu na FAMU, kde stále působí. Jde o dvojici nanejvýš dynamickou a jejich workshop zaměřený na (aktivistický) dokument tě bude bavit.

A jaké filmy vznikají pod vedením této sehrané dvojice? Stačí kouknout na stránky projektu My Street Films, který nám pomohl s organizací i této dokumentární dílny. Na stejném webu je ke zhlédnutí i snímek, který vznikl na loňském STRAT FILMu – Já a krása.

Přihlas se do dokumentárního workshopu a ukaž svůj film světu na My Street Films! Čas máš do konce školního roku, tedy do 30. června 2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *