START FILM zahájí Ondřej Havelka. V Bystřici uvede svého Hastrmana

Prázdniny začínají, což znamená, že START FILM se nezadržitelně blíží a že je také nejvyšší čas odhalit filmový program třetího ročníku. Festivalové projekce mohou stejně jako každoročně navštěvovat jak akreditovaní účastníci, tak i široká veřejnost. A že je z čeho vybírat! Na své si přijdou jak milovníci oddechového letního kina, tak i zarytí příznivci filmového umění.

Opět budeme promítat na Masarykově náměstí, kde každý den od 21.30 odstartují projekce pod širým nebem. U většiny z nich se navíc můžete setkat se vzácnými hosty. Hned sobotní zahajovací večer bude stát za to. Zúčastní se ho totiž „dokonalý gentleman“ – proslulý herec, zpěvák a nově i filmový režisér Ondřej Havelka, který osobně uvede svůj letošní debut Hastrman. V neděli ho pak vystřídá Jan Budař, který hned po skončení koncertu přijde pozdravit diváky filmu Nuda v Brně. Rozhodně si nenechte ujít ani závěrečnou festivalovou projekci – těsně po premiéře totiž odpromítáme zbrusu novou českou komedii Chata na prodej, kterou divákům přijede představit mladý talentovaný režisér Tomáš Pavlíček.

V Kulturním domě pro vás znovu chystáme hned několik pásem nejlepších studentských filmů, které se budou ucházet o letošní festivalové ceny, jež vyhlásíme ve čtvrtek 9. srpna ve večerních hodinách. V malém sále Kulturního domu budou v průběhu festivalu k vidění skutečné filmové lahůdky doprovázené diskuzemi s jejich autory. Apolena Rychlíková představí oceňovaný dokument Hranice práce, Václav Kadrnka svého Křižáčka – vítěze Křišťálového glóbu z loňského festivalu v Karlových Varech. Toužíte-li zjistit, jak je na tom současný domácí experimentální film, nesmíte vynechat projekci snímku De Potentia Dei, které se také osobně zúčastní její autor Ondřej Vavrečka.

To všechno a mnohem více vás čeká v průběhu jednoho nabitého festivalového týdne. Kompletní filmový program včetně míst a časů projekcí najdete zde. Vstupné je dobrovolné, takže stačí, když přijdete včas a náležitě filmově naladěni. Těšíme se na vás už skoro za měsíc!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *