Zažít radost z experimentování. Poprvé na START FILMu

Experimentovat se nemusí jen v laboratoři a v přísně sterilních podmínkách. Experimentovat můžete letos i u nás na START FILMu, kde si sami vyzkoušíte, co všechno umí a dokáže filmové médium. K dispozici vám bude jeden z předních českých experimentátorů Ondřej Vavrečka, který se svým snímkem De Potentia Dei vyhrál loňskou soutěž experimentálních filmů na Marienbad Film Festivalu a také na 20. MFDF Ji.hlava. Zdejší porota ho ocenila jako „inteligentní a jásavý film, radostné a provokativní dílo utkané ze série vzájemně nesourodých scén a dadaistických momentů.

Ondřej Vavrečka studoval nejen na FAMU (střihovou skladbu a audiovizuální studia), ale také na proslulém moskevském VGIKu, kde možnosti filmového média se svými studenty ohledávali i hvězdy ruské montážní školy jako Sergej Ejzenštejn, Vsevolod Pudovkin nebo Lev Kulešov, který mimochodem objevil slavný Kulešovův efekt. Už během svých studií natočil Ondřej několik experimentálních filmů a uspořádal několik výstav svých intermediálních děl.

Od jeho workshopu nečekejte nic tradičního. Pravidla budete spíš bořit, než abyste je dodržovali. Jednoduše popustíte uzdu vlastní fantazii a budete prozkoumávat hranice uměleckého vyjádření. Inspirativní prostředí Bystřice nad Pernštejnem vám nepochybně poskytne mnoho podnětů k experimentům s filmovou formou, obrazem, zvukem, pohybem, střihem, herectvím, barvami – zkrátka čímkoli.

Chcete-li v sobě probudit experimentátorského ducha, přihlaste se na workshop s Ondřejem Vavrečkou a společně zažijte neopakovatelné chvíle objevování „něčeho jiného“. O Ondřejovi a jeho originální autorské tvorbě se dozvíte více na jeho webu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *