Reportáže, triky a živé televizní přenosy ze STARTu

1aPoslední festivalový den byl především ve znamení TV Nova, která jako hlavní mediální partner festivalu zavítala do Bystřice s nejedním překvapením. Reportér a moderátor Michal Čoudek si připravil workshop zaměřený na televizní reportáž, jehož účastníci mohli nahlédnout do přípravy profesionální televizní reportáže a také se sami pokusili do natáčení takové reportáže zapojit. Na místě byl i přenosový vůz, který si mohli všichni zájemci prohlédnout a díky kterému se během celého pondělí vysílaly z Bystřice živé přenosy do poledních, odpoledních i večerních Televizních novin.

Festival navštívil také trikový expert Boris Masník, který návštěvníky velmi zaujal 12asvým odpoledním workshopem, v němž přiblížil především historii a různé druhy speciálních efektů. Poutavou přednášku doplnil ukázkami tvorby efektů třeba pro film Parfém: Příběh vraha, na němž sám pracoval. Účastníci ostatních praktických workshopů dotvářeli svá díla roztočená během víkendu. Výsledky, které brzy zveřejníme, pak odprezentovali následující ráno všem ostatním.

V pondělí večer se v bystřickém Kulturním domě uskutečnilo rovněž oficiální zakončeníDSC01378 festivalu, na němž byly vyhlášeny výsledky soutěže studentské tvorby prvního ročníku START FILMu. Porota složená z lektorů festivalových workshopů, tedy Moniky Pavlové, Radima Špačka, Borise Masníka a Martina Bezoušky, udělila v kategoriích animace, dokument a hraný film hlavní ceny a u většiny z nich také zvláštní uznání. Ceny udělovala i TV Nova, která vybírala vítěze ze soutěžní kategorie dokument (kompletní výsledky naleznete zde).

Po vyhlášení cen a po projekci všech vítězných snímků se konalo ještě neformální setkání u společného ohně, kde návštěvníci festivalu i jeho fanoušci probírali své nejčerstvější dojmy a zážitky z několika nabitých dnů. Už teď se stejně jako my těší na druhý ročník, který je naplánován do Bystřice nad Pernštejnem ve dnech 5. až 10. srpna 2017.

One comment on “Reportáže, triky a živé televizní přenosy ze STARTu”

  1. Boris Masník napsal:

    Zdravím a ještě jednou děkuji za možnost zúčastnit se tohoto festivalu :-). Při prohlížení webu jsem narazil na jednu nepřesnost v textu k mé přednášce! Na filmu „Na laně“ jsem já osobně nepracoval (dělal jsem v té době jiný projekt). Na laně sice dělalo naše studio UPP ale supervizoval ho Viktor Muller. Nerad se „chlubím cizím peřím“ a tak – pokud je to ještě možné – prosím o editaci textu o mé přednášce. Díky a všechny zdravím!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *