Ohlédnutí za I. ročníkem

xxxxxRok se s rokem sešel a my pro vás už teď začínáme připravovat druhý ročník START FILMu. Jaký byl ten předchozí? Můžeme začít čísly: na festival přijelo 15 výjimečných osobností, které vedly festivalové workshopy nebo se účastnily projekcí filmů a besed. Workshopy prošlo přibližně 50 mladých studentů a filmové projekce navštívilo kolem 500 diváků.

Na první ročník je to skvělá bilance a s velkou hrdostí můžeme prohlásit, že hosté i návštěvníci START FILMu si celý průběh nového festivalu pochvalovali. Je dokonce dost možné, že někteří z hostů (spisovatel Michal Viewegh, režisér Radim Špaček, scenárista Vladimír Körner, trikový výtvarník Boris Masník, zástupci TV Nova a České televize, ale třeba i youtuberky Gabrielle Hecl a Hanneton Monde) se na druhém ročníku objeví znovu.

13876697_332535507135612_2872577345707644459_nS velkým úspěchem se setkala i historicky první výroční soutěž nejlepších studentských filmů. Budeme s napětím očekávat, jestli se letos podaří překonat počet přihlášených filmů, kterých se loni sešlo skoro 70. Vítězové byli obdarováni věcnými cenami, někteří z nich navštívili jako hosté živé vysílání TV Nova a následně zavítali i na speciální exkurzi do zákulisí televizního studia a jeho tvorby.

Co dalšího zajímavého se odehrávalo během prvního ročníku START FILMu, můžete zjistit v níže připojené videoreportáži nebo hezky pohromadě tady. Děkujeme všem našim partnerům, návštěvníkům a příznivcům za podporu, bez které bychom se neobešli. A držte nám palce do druhého ročníku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *