Novinky druhého ročníku

ikonaBDelší, lepší a nabitější. Takový bude druhý ročník START FILMu, který se uskuteční v Bystřici nad Pernštejnem od 5. do 10. srpna 2017. Festival protáhneme o jeden den a nebude na něm chybět nic z toho, co jste mohli zažít loni – workshopy, filmy, soutěž studentské tvorby i řada zajímavých setkání se zajímavými lidmi z filmového prostředí. K tomu všemu navíc chystáme i zajímavé novinky.

Na připravovaných festivalových workshopech znovu zakusíte adrenalinový proces tvorby se vším všudy. K hrané tvorbě, animaci a tvůrčímu psaní letos přibude i dokument, který v loňském ročníku chyběl. Ve spolupráci s My Street Films chystáme neodolatelnou nabídku pro ty, kteří rádi s kamerou zachycují život při činu. Konkrétní náplň prvních workshopů zveřejníme v březnu, kdy spustíme i festivalovou akreditaci.

Mnozí z vás by se chtěli věnovat filmu profesionálně, a proto bude určitě zajímavé zjistit, co všechno pro to musíte udělat, co vás čeká a nemine a jestli vaše krásné představy skutečně odpovídají tomu, jak to chodí v praxi. V programu letos najdete také besedy se zástupci, studenty a absolventy vysokých filmových škol, kteří zodpoví všechny vaše zvídavé dotazy.

Velkou novinkou letošního ročníku bude program pro pedagogy. Na festival tudíž můžete dorazit i se svými milovanými učiteli. Právě pro ně připravujeme workshopy zaměřené na filmovou výchovu, které budou probíhat souběžně s workshopy pro studenty. Další novinky budeme postupně odtajňovat, ale už teď si rezervujte termín.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *