Storyboarding na START FILMu

kurt Narodil se v Kanadě, ale už to bude skoro dvacet let, co žije v Česku. Profesí je ilustrátor a především „storyboard artist“, kterého pro spolupráci pravidelně oslovují i prestižní hollywoodští filmaři. Ke všemu je to velký sympaťák. S velkou radostí oznamujeme, že na druhý ročník START FILMu zavítá jako host Kurt van der Basch se speciálním workshopem tvorby storyboardu.

V oblasti filmu začínal koncem devadesátých let a v současnosti patří mezi často vyhledávané výtvarné umělce, kteří svými kresbami pomáhají režisérům a scenáristům ztvárnit anebo dotvořit jejich představy o budoucí vizuální podobě díla. Kurt pracoval na mnoha evropských i amerických filmech, seriálech, videích či reklamách a ve svém oboru je již skutečnou celebritou. Například filmy jako Star Wars: Síla se probouzí, Atlas mraků, Iluzionista nebo Assassin’s Creed by bez jeho přispění nevypadaly tak, jak je známe z kin.star-wars-20

Naposledy Kurt dokončil storyboard pro Star Wars: The Last Jedi (premiéra v prosinci 2017) a už přes jedenáct měsíců usilovně pracuje na pokračování Jurského světa. Přesto si v létě udělá čas na návštěvu START FILMu, aby vás na svém workshopu přesvědčil, že storyboard nejsou jen narychlo předkreslené scény, ale že jde o opravdové umění, které se neobejde bez fantazie.

Akreditaci na festival spustíme už v následujícím týdnu. S přihlašováním na workshop, na kterém si sami zkusíte vytvořit profesionální storyboard, dlouho neotálejte. Kapacita není neomezená. Více se o tvorbě Kurta van der Basche můžete dozvědět na jeho oficiálním webu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *