SOUTĚŽ

NEJLEPŠÍ STUDENTSKÉ FILMY NA STARTu

Děláte kvalitní filmy? Chcete, aby se o nich vědělo? Věříte si, že obstojíte v konkurenci s jinými? Máte zájem získat zajímavé ceny? Pokud je to tak, proč jste ještě neposlali přihlášku do třetího ročníku soutěže START FILMu?

.

.

.

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE

1. Animace

2. Dokument

3. Hraný film

Nejlepší filmy v jednotlivých kategoriích bude vybírat porota složená z lektorů workshopů a hostů START FILMu. Kromě pamětní festivalové plakety obdrží výherci také akreditace na vybrané domácí filmové festivaly, předplatné filmových časopisů nebo praktické věci, které každý filmař ve své výbavě ocení (foťáky, tablety nebo USB zařízení). Absolutní vítěz se může těšit na zahraniční zájezd.


PRAVIDLA SOUTĚŽE

1. Film je českého nebo slovenského původu a byl vytvořen v roce 2017 nebo 2018.

2. Autor v době dokončení přihlášeného filmu dosáhl věku 15 až 25 let.

3. Autor dodá kopii filmu spolu s povinnou přihláškou do stanoveného termínu na níže uvedené kontakty.

4. Jeden autor se může přihlásit i do více soutěžních kategorií, maximálně však s jedním filmem do každé kategorie. V takovém případě je nutno zaslat pro každý film samostatnou přihlášku.

5. Soutěž je otevřena nejen jednotlivcům, ale také autorským kolektivům – respektive filmům, které byly režírovány či vytvořeny skupinou více osob.

6. Účast filmu v soutěži není podmíněna osobní účastí autora na festivalu START FILM. Rádi však autory soutěžních filmů přivítáme na vyhlašování cen v závěru festivalu nebo jako hosty festivalové projekce jejich snímku (na přesný termín budou s předstihem upozorněni).

7. Délka přihlášených filmů není nikterak omezena.

8. Filmy vybrané do festivalové soutěže budou oznámeny nejpozději 31. července 2018.


ZASÍLÁNÍ FILMŮ A PŘIHLÁŠEK DO SOUTĚŽE

a) Naskenovanou, vlastnoručně podepsanou kopii přihlášky posílejte do 7. července 2018 na mail soutez.start.film@gmail.com.

b) Do přihlášky a nejlépe i do mailu nezapomeňte zkopírovat funkční online odkaz, na kterém bude k dispozici ke zhlédnutí váš přihlášený film. Pokud je zhlédnutí filmu podmíněno heslem, zašlete nám prosím toto heslo spolu s přihláškou. Odkaz nikde veřejně nebudeme šířit.