WORKSHOPY

9Jádrem festivalového programu START FILMu jsou workshopy – prakticky i teoreticky pojaté „dílny“ vedené známými režiséry, scenáristy, spisovateli a dalšími odborníky. Náplň workshopů vymýšlíme záměrně tak, aby se pro účastníky stala výzvou a možností prověřit si svoje schopnosti. Stručně řečeno – čeká vás hodně intenzivní, tvůrčí a zajímavá práce s novými lidmi.

.

JAK SE NA WORKSHOP PŘIHLÁSÍM?

Stačí si vybrat z letošní nabídky workshopů a vyplnit formulář, který si stáhnete zde. Naskenovaný formulář je pak třeba odeslat na mail guest.start.film@gmail.com a vyčkat na potvrzující mail a naše další pokyny.

JAK BUDOU WORKSHOPY PROBÍHAT?

Akreditovaní účastníci workshopů se většinou rozdělí do několika menších skupin, rozdělí si úkoly a pod vedením svých lektorů vytvoří společné dílo. Výjimkou je workshop tvůrčího psaní, na kterém bude pracovat každý sám za sebe. Ještě před příjezdem na festival od nás dostanete mail s nejdůležitějšími praktickými informacemi, které byste měli před zahájením workshopu vědět.

JAK DLOUHO BUDOU WORKSHOPY TRVAT?

Prakticky zaměřené workshopy trvají většinou dva až tři dny, aby se všechno stihlo vymyslet, napsat nebo natočit. Teoreticky zaměřené workshopy budou mít podobu několikahodinových lekcí naplněných zajímavými informacemi, diskuzemi nebo praktickými ukázkami, které v budoucnu zúročíte třeba i při praktickém natáčení.

CO BUDE VÝSLEDKEM WORKSHOPŮ?

Všichni hosté a návštěvníci festivalu budou zvědaví, co se vám v praktických workshopech za několik dnů podařilo vytvořit. Poslední festivalový den proto uspořádáme veřejnou prezentaci, na které se svými spolupracovníky představíte výsledky vašeho uměleckého snažení.

A Z ČEHO MÁM LETOS NA VÝBĚR?

Letošní nabídka festivalových workshopů je více než lákavá. Pod následujícími odkazy najdete podrobnější informace k jednotlivým dílnám:

Storyboarding s Kurtem van der Baschem

Psaní jako hledání s Janem Gogolou mladším

Hraná tvorba s Jiřím Svobodou

Hraná tvorba s Andym Fehu

Dokument s Jaroslavem Kratochvílem a Zdeňkem Chaloupkou

Reklama s Martinem Bezouškou

Filmové triky s Borisem Masníkem