ŘEKLI O NÁS

Nadšení účastníků tohoto festivalu i lidí, kteří ho připravovali, bylo neskutečné. I díky tomu byl můj workshop storyboardu opravdu kreativní a zábavný. Už se těším na příští rok!

Kurt van der Basch | storyboard artist

.

.

Práce na festivalu byla velice příjemná, stejně jako jeho obsah a průběh. Připadalo mi, že to, co v Bystřici vznikalo, mělo smysl – jak pro město samotné, tak pro účastníky festivalu. Rád se akce kdykoli znovu zúčastním, což je dle mého asi to nejpozitivnější, co můžu říct.“

Andy Fehu | filmový režisér

.

Výraz ‚prázdniny‘ zavání prázdnotou. Srpnový START FILM FEST je v tomto smyslu časem nikoliv prázdnin, nýbrž ‚naplněnin‘. Projekce v sálech i mimo ně, studenti se stávají projektory, aby v rámci koncentrovaných a intenzivních workshopů materializovali svoje vize. Festival kreace.

Jan Gogola mladší | scenárista, dramaturg, režisér, pedagog

.

Vždycky, když čeští hokejisté nepřivezou medaili z mistrovství světa, je za viníka označena ‚špatná práce s mládeží‘. Stejně tak české filmy a dokumenty jsou z mezinárodního hlediska dlouhodobě ve stínu jiných kinematografií. Možná je na vině také nedostatečná péče o ty, kteří mají být její budoucností. Letošní ročník START FILMu ukázal, že by do budoucna nemuselo být zas tak zle. Festival a workshopy učí, sbližují a propojují inspirace a lidi. Navíc v domáckém prostředí Bystřice nad Perštejnem, která tímto získala své místo na filmové mapě České republiky.

Jaroslav Kratochvíl | dokumentarista

.

Na START FILM FESTU jsem vedl krátký kurz tvůrčího psaní. Nejsem scenárista, ale na několika scénářích jsem se v minulosti podílel – a navíc psaní scénářů a psaní románů či povídek má leccos společného. Studenti byli milí, invenční a vcelku pracovití – doufám, že si z mého semináře něco odnesli…

Michal Viewegh | spisovatel