HOSTÉ 2016

bezouska

MARTIN BEZOUŠKA

Scenárista, dramaturg a spisovatel, který se prosadil jako význačný expert v oblasti reklamy. Od počátku devadesátých let pracoval jako kreativní ředitel významných reklamních agentur (Young & Rubicam, Česká reklamní/TBWA, Ark/Thompson, Publicis, Trilabit nebo Size). Krátkou dobu působil také ve funkci ředitele programu TV Prima a České televize.

kacer

JAN KAČER

Vynikající filmový a divadelní herec
a režisér, který svou úspěšnou uměleckou dráhu zahájil v šedesátých letech. Výrazné role ztvárnil třeba ve filmech předního autora slavné české nové vlny Evalda Schorma (
Každý den odvahuNávrat ztraceného syna) nebo u Františka Vláčila (Údolí včel). Herectví v divadle, filmu i televizi se věnuje dodnes.

korner

VLADIMÍR KÖRNER

Významný český scenárista, spisovatel
a dramaturg, který se ve své tvorbě rád zaměřuje na historické látky, často z doby druhé světové války. Podle jeho scénářů vznikly oceňované filmy jako 
Údolí včel (1967), Adelheid (1969), Zánik samoty Berhof (1983) nebo Der Lebensborn – Pramen života (2000). V roce 2013 mu byl udělen Český lev za mimořádný přínos české kinematografii.

masnik

BORIS MASNÍK

Trikový výtvarník a supervizor filmových efektů, který v daném oboru patří mezi současnou domácí špičku. Během své dlouhé kariéry spolupracoval na tvorbě efektů pro téměř stovku českých
i zahraničních projektů. Od konce devadesátých let působí v pražské firmě UPP, která se zabývá digitální postprodukcí, počítačovou animací
a filmovými efekty.

soucek

JAN SOUČEK

Současný ředitel brněnského studia České televize. Vystudovaný právník zahájil televizní kariéru počátkem devadesátých let jako reportér TV Nova. Od té doby prošel celou řadou výkonných
i manažerských pozic v médiích nebo agenturách. V brněnském televizním studiu působil nejprve jako šéfdramaturg oddělení zábavné tvorby nebo také jako moderátor pořadu 
Dobré ráno.

spacek

RADIM ŠPAČEK

Výrazná režisérská osobnost současné české kinematografie. Svůj první celovečerní film Mladí muži poznávají svět natočil v roce 1996. Prozatímním vrcholem jeho filmografie jsou Pouta – působivý psychologický thriller, který se stal nejlepším českým filmem roku 2009 (5 českých lvů a 5 Cen české filmové kritiky). Jeho zatím posledním dokončeným snímkem jsou Místa (2014).

Bez názvu
MONIKA PAVLOVÁ

Talentovaná animátorka studuje pátým rokem na Ateliéru animované tvorby zlínské Univerzity Tomáše Bati. Věnuje se hlavně ručně kreslené animaci a baví ji témata, kterým nechybí humor. Vytvořila autorský film Coffee time (2014), animovala také klip k písni Moje poslední vůle skupiny Poletíme? Působila jako lektorka Kinoškoly při brněnském kinu Art.

vieweghMICHAL VIEWEGH

Jeden z nejlepších a nejpopulárnějších českých spisovatelů současnosti. Je autorem čtenářských bestsellerů jako Báječná léta pod psa (1992), Výchova dívek v Čechách (1994), Účastníci zájezdu (1996), Román pro ženy (2001), Andělé všedního dne (2007). Mnohé z jeho literárních prací se dočkaly úspěšného filmového zpracování. Poslední kniha Biomanžel mu vyšla v roce 2015.

MICHAL ČOUDEK

Zkušený reportér Televizních novin, který se zaměřuje na politiku, aktuální společenské dění i showbyznys. Moderuje online pořad Na baru. V živém vysílaní videochatu zpovídá známé osobnosti. Připravuje a moderuje také Ranní Televizní noviny v pořadu Snídaně s Novou. Na žurnalistice má nejraději její rychlost, náročnost a komunikaci s novými a zajímavými lidmi.

5-3

JAROSLAV KRAVKA

Scenárista, dramaturg a manažer vývoje, který dlouhodobě spolupracuje s brněnským studiem České televize. Z jeho posledních projektů, na nichž se dramaturgicky podílel, jmenujme například celovečerní filmy Zejtra napořád (r. R. Havlík), Posel (r. V. Michálek), El Paso (r. Z. Tyc) nebo seriál Okno do hřbitova. Věnuje se i pedagogické činnosti v oboru scenáristika a dramaturgie.

fm
FRANTIŠEK MACH

Vystudoval kameru na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Jeho magisterský snímek ERIKIT, deník z cesty do jiného světa, sklidil úspěch u diváků i na filmových festivalech. Od dob studií v jeho filmografii stále přibývá množství nejen kameramanských počinů – od dokumentárních a hraných snímků, přes videoklipy či cestopisné televizní reportáže, po reklamu a 3D film.

64384_10150763578628855_869593909_n

LENKA KŘIVÁNKOVÁ

Lenka Křivánková je zkušená festivalová manažerka, která se dlouhodobě věnuje festivalové produkci. V rámci festivalové praxe se věnovala rovněž řízení guest servisu a dalším organizačním funkcím. Více než pět let spolupracovala s brněnským Mezinárodním filmovým festivalem Cinema Mundi. Mezi její četné aktivity se řadí také překladatelská a pedagogická činnost.

12308192_1259735934041908_481180985976644782_o-2
DARINA HLINKOVÁ

Úspěšná fotografka, která se zaměřuje především na módní, portrétní a inscenovanou fotografii. Její tvorbu publikovaly prestižní časopisy SHEEBA, Sinical nebo Vogue. Saatchi Galerií v Londýně byla vybrána mezi TOP 9 fotografů z celého světa. Zabývá se také propojením fototerapie a edukace – absolvovala fototerapeutické stáže ve Vancouveru, New Yorku a Reykjavíku.

6


GABRIELLE HECL & HANNETON MONDE

Youtubering je fenomén, který hýbe světem internetu. Na START FILM zavítají také dvě přední české youtuberky Gabriela Heclová alias Gabrielle Hecl a Aneta Chroustová alias Hanneton Monde. Obě mají s natáčením videí o životním stylu, módě, cestování a jiných druzích potěšení bohaté zkušenosti, se kterými se podělí i s návštěvníky festivalu.