WORKSHOPY 2016

 

Bez názvu
ANIMACE S MONIKOU PAVLOVOU

Prakticky zaměřený workshop

Skvělé animace mohou vznikat i bez počítačů a je škoda, že se na to čím dál více zapomíná. Na workshopu ploškové animace si od A do Z vyzkoušíš, co tato klasická animační technika obnáší v praxi. Zaučí tě Monika Pavlová – talentovaná studentka Ateliéru animované tvorby na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, která se věnuje také ručně kreslené animaci.

spacek FILMOVÁ TVROBA S RADIMEM ŠPAČKEM

Prakticky zaměřený workshop

Natočit během tří dnů film, za který se nebudeš muset stydět a kterým zaujmeš diváky, to je obrovská výzva. Pokud si troufáš prověřit svoje vlastní schopnosti ve výjimečných podmínkách, zapiš se na workshop s Radimem Špačkem – režisérem hraných i dokumentárních filmů a držitelem Českého lva a Ceny české filmové kritiky, který se už teď těší na společný adrenalin před kamerou i za kamerou.

bezouska
REKLAMA S MARTINEM BEZOUŠKOU

Teoreticky zaměřený workshop

Co potřebuje reklama k tomu, aby byla originální a účinná? Jaké trendy a způsoby oslovení v současné reklamě převažují? Čemu se při tvorbě reklamy raději vyhnout? Martin Bezouška tě na workshopu provede světem současné reklamy, ve kterém sám úspěšně mnoho let působí. V průběhu workshopu budeš mít šanci konzultovat své vlastní výtvory z oblasti reklamy.

masnik TRIKY S BORISEM MASNÍKEM

Teoreticky zaměřený workshop

Zajímáš se o postprodukční a trikové technologie? Nenajdeš lepšího domácího odborníka, který tě zábavnou a zároveň poučnou formou seznámí s postupy používanými v profesionálních studiích v minulosti i současnosti. Boris Masník má zkušenosti s tvorbou speciálních efektů pro téměř stovku českých a zahraničních projektů, od září bude vyučovat také na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

viewegh
TVŮRČÍ PSANÍ S MICHALEM VIEWEGHEM

Prakticky zaměřený workshop

Stačí jen papír, tužka, talent a nápady. Přínos tvůrčího psaní poznáš při práci na scénářích, ale i jiných literárních počinech. Workshop povede odborník na slovo vzatý – jeden z nejlepších a nejpopulárnějších současných českých spisovatelů Michal Viewegh, držitel cen Jiřího Ortena nebo Magnesia Litera, který vyučoval tvůrčí psaní i na pražské Literární akademii Josefa Škvoreckého.

TELEVIZNÍ REPORTÁŽ S MICHALEM ČOUDKEM

Prakticky zaměřený workshop

Vyzkoušet si praxi televizního zpravodajství můžeš ve speciálním workshopu s TV Nova. V první části se dozvíš informace o tom, co je to televizní reportáž nebo jak ji dramaturgicky vystavět. Ve druhé praktické části se pokusíš s ostatními účastníky natočit reportáž z festivalu. Workshop povede zkušený redaktor a moderátor TV Nova Michal Čoudek, který působí například v Televizních novinách.