HOSTÉ 2017

MARČA ARICHTEVA

Zkušená filmová a televizní dramaturgyně a producentka. Více než 30 let působila v ostravském televizním studiu, kde se zaměřovala na dramatickou, ale i dokumentární či hudební tvorbu. Z celovečerních projektů se dramaturgicky a producentsky podílela například na pohádce Císař a tambor (1998) nebo historickém dramatu Der Lebensborn – Pramen života (2000).

KURT VAN DER BASCH

Kanadský storyboardartista žijící v Praze se k filmu dostal jako asistent v kanceláři na Barrandově. Dnes se podílí nejen na českých filmech (3 sezóny v pekle), ale především na velkých hollywoodských produkcích jako Star Wars: Síla se probouzí, Assassin Creed či Atlas mraků. První polovinu letošního roku strávil v Londýně, kde vytvářel storyboardy pro Jurský svět 2.

MARTIN BEZOUŠKA

Scenárista, dramaturg a spisovatel, jenž se prosadil jako význačný expert v oblasti reklamy. Od počátku 90. let pracoval jako kreativní ředitel významných reklamních agentur (Young & Rubicam, Česká reklamní/TBWA, Ark/Thompson, Publicis, Trilabit nebo Size). Krátkou dobu působil také ve funkci ředitele programu TV Prima a České televize.

ANDY FEHU

Patří mezi nejzajímavější domácí režiséry nové generace. Studoval filmovou vědu v Olomouci a střihovou skladbu na FAMU. Jeho úspěšnému debutu Nenasytná Tiffany (2015) předcházelo několik krátkých snímků, které už prozrazovaly Andyho nezaměnitelný styl. Nyní slaví úspěch se seriálem televize Stream.cz Pěstírna (2017) – „prvním thrillerem na českém internetu“.

JAN GOGOLA ml.

Jeden z nejuznávanějších českých dramaturgů a scenáristů. Řadu let pracuje v České televizi jako dramaturg a televizní producent, který také sám filmy natáčí. Dramaturgicky se podílel na vzniku celé řady oceňovaných dokumentů: Český sen (Klusák, Remunda, 2003), Katka (Třeštíková, 2009), Nesvatbov (Hníková, 2010), Češi proti Čechům (Kratochvíl, 2015) a mnoho dalších.

ZDENĚK CHALOUPKA

Filmový reportér, kameraman a střihač dokončuje studium na FAMU. Zajímá se o témata migrace, uprchlictví a lidských práv. Stál u zrodu pražské univerzitní skupiny Amnesty International, pro niž natáčel debaty nebo propagační spoty. Roku 2014 se zúčastnil novinářské výpravy na Ukrajinu, jež mu byla inspirací pro bakalářský film Ukažte mi válku (2016).

JAROSLAV KRATOCHVÍL

Aktuálně dokončuje doktorát na katedře dokumentární tvorby na FAMU. Věnuje se především aktuálnímu společenskému dění zasazenému do širšího politického a filozofického kontextu. Ve své filmografii se zabývá problematikou „soužití“ s minulostí. Jeho celovečerní debut Lovu zdar! byl originální sondou do světa myslivosti a profesionálního lovu.

JIŘÍ MÁDL

Jeden z nejobsazovanějších mladých českých herců a zároveň i nadějný režisér a scenárista, který sbíral zkušenosti mimo jiné na New York Film Academy. Jeho celovečerní debut Pojedeme k moři (2014) získal uznání na českých i zahraničních festivalech. V současné době se Jiří Mádl připravuje na režii svého druhého filmu Na střeše.

BORIS MASNÍK

Trikový výtvarník a supervizor filmových efektů, který v daném oboru patří mezi domácí špičku. Během své dlouhé kariéry spolupracoval na tvorbě efektů pro téměř stovku českých i zahraničních projektů. Od konce 90. let působí v pražské firmě UPP, která se zabývá digitální postprodukcí, počítačovou animací a filmovými efekty.

DUŠAN MULÍČEK

Kreativní producent brněnského studia České televize, jehož tvůrčí skupina se zaměřuje na nové formáty a dokumentární tvorbu. Podílel se na námětu a dramaturgii úspěšné reality show Zlatá mládež (2015) a jako dramaturg spolupracoval na Pirátském vysílání (2016) stanice ČT :D, které dětské diváky seznamovalo s nástrahami mediálního světa.

JIŘÍ MYNAŘÍK

Absolvent prostějovské střední školy ART ECON navázal studiem v ateliéru Audiovizuální tvorba na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V současné době zde vyučuje a působí také jako zástupce vedoucí ateliéru. Úspěch sklidil například se svým krátkometrážním snímkem Vrba (2014) na motivy stejnojmenné básně K. J. Erbena.

JAN SOUČEK

Současný ředitel brněnského studia České televize. Vystudovaný právník zahájil televizní kariéru počátkem 90. let jako reportér TV Nova. Od té doby prošel celou řadou výkonných
i manažerských pozic v médiích nebo agenturách. V brněnském televizním studiu působil nejprve jako šéfdramaturg oddělení zábavné tvorby nebo také jako moderátor pořadu
Dobré ráno.

JIŘÍ STRACH

Začínal jako dětský herec, nakonec se však prosadil jako oblíbený režisér. Své profesi se aktivně věnuje už přes 20 let a mezi jeho nejznámější díla patří dnes už klasická vánoční pohádka Anděl Páně (2005) a aktuálně i její pokračování Anděl Páně 2 (2016). Režíroval též úspěšný seriál Labyrint, jehož první řadu zhlédlo téměř jeden a půl milionu diváků.

JIŘÍ SVOBODA 

Legendární režisér působí v české kinematografii od 70. let, kdy se již jako mladý absolvent FAMU zařadil mezi největší talenty své generace. Prozatím natočil 14 celovečerních snímků a přes třicet titulů televizních, z nichž mnohé dodnes zůstávají diváckými evergreeny. Jeho skvostné drama Zánik samoty Berhof (1983) patří mezi největší klenoty českého filmu 80. let.


MATĚJ BALCAR

Absolvent Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku se po úspěchu svého absolventského filmu Podoba lásky (2013) vydal na dráhu divadelního a reklamního režiséra. V Divadle na Jezerce dramatizoval známou knihu Už je tady zas! o návratu Adolfa Hitlera do 21. století. Pro pražské divadlo Hybernia připravil rodinný muzikál Alenka v říši zázraků.

PAVLA KLIMEŠOVÁ 

Absolventka žurnalistiky na UK a produkce na FAMU. Absolventský film P. Nesvačilové Zákon Helena, na němž pracovala jako výkonná produkční, byl nominován na Českého lva a soutěžil také na MFDF Ji.hlava. Nyní spolupracuje s režisérem D. Čálkem na celovečerním dokumentu o Karlu Janečkovi a jeho volební metodě Demokracie 21.

JAN SYRUČEK

Student prvního ročníku magisterského programu katedry produkce na FAMU. Absolvoval obor Filmová a televizní tvorba na Střední průmyslové škola sdělovací techniky Panská a studoval také na London Film Academy. Jako producent nyní připravuje film Bo Hais s Dužanem Duongem, jde o žánr docu-fiction s tematikou vietnamské komunity.

BARBORA ČERNÁ 

Studentka magisterského programu Teorie a historie filmu a audiovizuální kultury na MU. V době svého studia působila jako programová koordinátorka na Zlín film festivalu, odkud se vypracovala na pozici dramaturgyně. V současnosti je programovou ředitelkou Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež JUNIORFEST v Plzeňském kraji.