WORKSHOPY

WORKSHOPY 2017

DDOKUMENT
Co může být dobrým nápadem na dokumentární film? Jakým způsobem je možné filmově zpracovat realitu? Jaký vliv má režie na interpretaci skutečnosti okolo nás? To všechno si ověříte na praktickém workshopu dokumentární tvorby, který představuje novinku letošního ročníku připravovanou ve spolupráci s My Street Films. Lektory budou mladí talentovaní dokumentaristé a absolventi FAMU Jaroslav Kratochvíl se Zdeňkem Chaloupkou.

.

.

FFILMOVÉ TRIKY
Svět trikových a postprodukčních technologií je úžasně zajímavý a kdo do něj jen trochu nahlédne, chtěl by vědět pořád víc. Přesvědčíte se o tom na workshopu trikového výtvarníka a supervizora speciálních efektů Borise Masníka, který pracoval na téměř stovce českých i zahraničních projektů a v dané oblasti patří mezi naše největší experty. Seznámíte se tak s celou řadou trikových postupů používaných v profesionálních studiích v minulosti i současnosti.

.

.

HHRANÁ TVORBA
Cíl workshopu hrané tvorby je jasný – v průběhu tří dnů vymyslet, natočit a sestříhat krátký snímek, za který se spolu se svými spolupracovníky nebudete muset stydět. Pro velký zájem letos otevíráme hned dva workshopy! První povede režisér Andy Fehu, který oslnil kritiku i fanoušky hororů svým originálním debutem Nenasytná Tiffany a který svůj workshop zaměří právě na hororovou tvorbu. Druhým lektorem bude skutečná legenda české kinematografie – režisér Jiří Svoboda, autor uznávaných filmů jako Zánik samoty Berhof, Skalpel, prosím nebo Sametoví vrazi.

 

RREKLAMA
Reklama nás provází dennodenně téměř na každém kroku. Ne každá reklama však dokáže zaujmout – vymyslet a natočit opravdu kreativní reklamu, která splní svůj účel, není jen tak jednoduché. Do Bystřice se proto po roce znovu vrací špičkový reklamní dramaturg Martin Bezouška, aby spolu se zájemci probral všechno, co je bude zajímat o současných reklamních trendech. Součástí workshopu bude i práce na reklamních nápadech nebo konzultace výtvorů účastníků.

.

.

S

STORYBOARD
Storyboard je nepostradatelným pomocníkem mnoha profesionálních filmařů. Málokdy se ale naskytne možnost nahlédnout do zákulisí příprav a tvorby storyboardu, který může být i sám o sobě jedinečným výtvarným dílem. Kurt van der Basch, který vytváří storyboardy i pro ty nejprestižnější hollywoodské produkce, účastníkům workshopu prozradí, co přesně obnáší tvorba profesionálního storyboardu. Pod jeho vedením si také svůj vlastní storyboard vytvoří.

.

.

TTVŮRČÍ PSANÍ
Nemusíte být filmovými scenáristy ani spisovateli, jen musíte mít chuť psát, odvahu vyprávět a schopnost naslouchat druhým. Letošní „dílna“ tvůrčího psaní se zaměří více na autorské formy vyjádření. Režisér, scenárista a dramaturg Jan Gogola mladší se v účastnících workshopu pokusí rozvíjet takové literární schopnosti a sklony, které jsou jim vlastní a přirozené. Je tedy dost možné, že v sobě objeví něco, o čem dosud neměli ani tušení.

.

.