Křižáček studentskýma očima. Recenze z workshopu filmové kritiky

Křižáček je film, o kterém se v souvislosti s českou kinematografií hodně mluví. Režisér Václav Kadrnka s ním vyhrál loňský festival v Karlových Varech a úspěšně s ním objíždí i jiné světové festivaly a přehlídky. Snímek inspirovaný básní Jaroslava Vrchlického to ovšem publiku nijak neulehčuje – vyžaduje aktivní vklad a pozornost, za kterou budou ti trpěliví odměněni nevšedním diváckým zážitkem.

Účastníci workshopu filmové kritiky, který se konal na letošním START FILMu pod vedením filmové kritičky Jindřišky Bláhové, prošli těžkou zkouškou. Jejich úkolem bylo totiž napsat text právě o tomto snímku, který mohli konec konců zhlédnout i festivaloví diváci za přítomnosti Václava Kadrnky.

Všech pět studentek se s úkolem vypořádalo dobře, i když nemůžeme říct, že by Křižáčka hodnotily jednoznačně pozitivně. Inu, každý filmový kritik má právo na vlastní úhel pohledu, pokud o něm dokáže přesvědčit i čtenáře nebo diváka daného snímku. Jak se to podařilo absolventkám workshopu, můžete posoudit sami:

.

CESTA ZA SMYSLEM BYTÍ – Adéla Šperková

KŘIŽÁČEK, ALEBO ZDĹHAVÉ PUTOVANIE ZA EMÓCIOU – Žofia Ščuroková

VLEKLÝ STEJNĚ JAKO KŘIŽÁCKÉ VÝPRAVY – Kristýna Navrátilová

CESTA ZOUFALSTVÍ – Natálie Harásková

KŘIŽÁČEK. KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA Z HISTORIE DO HLUBIN DUŠE – Miroslava Vašíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *