PROGRAM

WORKSHOPY 2018

V průběhu třetího ročníku START FILMu se uskuteční celkem 9 praktických workshopů, ze kterých si můžete vybírat už teď. Podrobnější informace včetně jmen lektorů budeme postupně zveřejňovat. Vše potřebné o akreditaci na festival najdete pod tímto odkazem.

.

DOKUMENT

Realita, která se zdá na první pohled všední nebo nudná, se může stát zajímavou, originální, překvapivou. Záleží jen na autorovi a jeho úhlu pohledu, který si pro svůj dokumentární „záznam“ zvolí. Jedinečné zážitky s lidmi před kamerou i za kamerou slibuje workshop dokumentární tvorby, který stejně jako loni připravujeme ve spolupráci s My Street Films.

Lektorkami workshopu jsou Apolena Rychlíková a Tereza Reichová.

.

DRAMATURGIE | Novinka letošního ročníku! 

Říká se, že dobrý film se bez dramaturga neobejde. A bude na tom něco pravdy. Kvalitní dramaturg vám řekne, co je ve vašem projektu dobré, co by mohlo být ještě lepší nebo čeho byste se raději měli vzdát. Workshop nazvaný „Dramaturgie je, když…“ vás provede základy této veledůležité profese, která bývá v procesu umělecké tvorby nejednou podceňovaná.

Lektorem workshopu je Jaroslav Kravka.

.

EXPERIMENT | Novinka letošního ročníku!

Experimentální filmy jsou pro některé tím vůbec nejzajímavějším, co ve filmové tvorbě vzniká. Vyplývá to už z jejich samotné podstaty – vždycky totiž dokázaly být o krok napřed, posouvat hranice filmového umění. Zvládneme něco takového natočit i dnes? Kdo věří ve svého avantgardního ducha, nechť se hlásí na workshop experimentální tvorby.

Lektorem workshopu je Ondřej Vavrečka.

.

HRANÁ TVORBA

Kvalitní filmy se nepromítají jen v multiplexech. Častěji je najdeme třeba v programech významných světových festivalů. Většinou je ocení opravdoví filmoví fajnšmekři, kterým je určen i letošní workshop hrané tvorby. Jeho účastníci opět vytvoří společné dílo, ale vydají se tentokrát méně vyšlapanými cestami uměleckých forem a žánrů.

Lektorem workshopu je Václav Kadrnka.

.

KRITIKA | Novinka letošního ročníku!

Rádi se díváte na filmy a rádi o nich přemýšlíte? V tom případě je workshop filmové kritiky určen právě vám. Zapomeňte na komentáře rádobyodborníků z filmových databází nebo na amatérské filmové blogery. Zjistěte, co přesně obnáší nefalšovaná filmová publicistika a ocitněte se sami na pár dnů v kůži člověka, jehož povoláním je psát o filmech a o dění kolem filmu.

Lektorkou workshopu je Jindřiška Bláhová.

.

PRODUKCE | Novinka letošního ročníku!

Jistě vám už někdy někdo vyprávěl, co dělá filmový producent. Zřejmě jste si ale ještě nevyzkoušeli, jak vypadá producentův běžný pracovní den. Co všechno musí řešit, z čeho má nervy, z čeho se raduje nebo jak odpočívá. Workshop produkce bude pojatý jako názorná ukázka producentských aktivit, ze které si odnesete víc než pár známých pouček.

Lektorem workshopu je Ondřej Beránek.

.

REKLAMA

Reklama nás provází dennodenně téměř na každém kroku. Ne každá reklama však dokáže zaujmout – vymyslet a natočit opravdu kreativní reklamu, která splní svůj účel, rozhodně není jen tak… Na workshopu se dozvíte všechno, co vás bude zajímat o současných reklamních trendech. V náplni se počítá i s tvorbou reklamních nápadů nebo s konzultací vašich vlastních výtvorů.

Lektorem workshopu je Martin Bezouška.

.

STORYBOARD

„Obrázkový scénář“ představuje nepostradatelného pomocníka mnoha profesionálních filmařů hlavně ve velkých zahraničních studiích. Pro velký úspěch mohou zájemci na START FILMu po roce opět proniknout do zákulisí příprav a tvorby storyboardu. Pamatujte, že účastníci tohoto workshopu rozhodně nemusejí být kreslířskými mistry.

Lektorem workshopu je Kurt van der Basch.

.

VIDEOKLIP | Novinka letošního ročníku! 

Videoklip je žánr, který všichni znají a mají ho rádi. Málokdy se ale naskytne příležitost vyzkoušet si tvorbu videoklipu v praxi, a to dokonce za osobní přítomnosti hudebního interpreta. Na festivalu bude k dispozici všechno potřebné a vy se pod vedením profesionálního režiséra videoklipů zapojíte do natáčení hudebního videa, které vznikne přímo v Bystřici.

Lektorem workshopu je Ondřej Urbanec.