WORKSHOPY

Jádrem festivalového programu START FILMu jsou workshopy – prakticky i teoreticky pojaté „dílny“ vedené známými režiséry, scenáristy, spisovateli a dalšími odborníky. Náplň workshopů vymýšlíme záměrně tak, aby se pro účastníky stala výzvou a možností prověřit si svoje schopnosti. Stručně řečeno – čeká vás hodně intenzivní, tvůrčí a zajímavá práce s novými lidmi.

Letošní nabídku workshopů najdete pod tímto odkazem.

.

JAK SE NA WORKSHOP PŘIHLÁSÍM?

Stačí si vybrat z letošní nabídky workshopů, kterou budeme postupně zveřejňovat na našem webu, a vyplnit formulář, který pro vás momentálně připravujeme. Naskenovaný formulář je pak třeba odeslat na mail guest.start.film@gmail.com a vyčkat na potvrzující mail a naše další pokyny.

JAK BUDOU WORKSHOPY PROBÍHAT?

Akreditovaní účastníci workshopů se většinou rozdělí do několika menších skupin, rozdělí si úkoly a pod vedením svých lektorů vytvoří společné dílo. Výjimkou bývá workshop tvůrčího psaní, na kterém pracuje každý sám za sebe. Ještě před příjezdem na festival od nás dostanete mail s nejdůležitějšími praktickými informacemi, které byste měli před zahájením workshopu vědět.

JAK DLOUHO BUDOU WORKSHOPY TRVAT?

Prakticky zaměřené workshopy trvají většinou dva až tři dny, aby se všechno stihlo vymyslet, napsat nebo natočit. Teoreticky zaměřené workshopy mívají podobu několikahodinových lekcí naplněných zajímavými informacemi, diskuzemi nebo praktickými ukázkami, které v budoucnu zúročíte třeba i při praktickém natáčení.

CO BUDE VÝSLEDKEM WORKSHOPŮ?

Všichni hosté a návštěvníci festivalu budou zvědaví, co se vám v praktických workshopech za několik dnů podařilo vytvořit. Poslední festivalový den proto vždy pořádáme veřejnou prezentaci, na které se svými kolegy představíte výsledky vašeho uměleckého snažení.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.